• Kategorie
  • Baseny 7w1

Basen ogrodowy w zestawie 7w1 z pompą filtrujacą, pokrywą, matą, drabinką, chemią i skimmerem

Nieustannie tworzymy i udoskonalamy naszą ofertę, aby była przejrzysta i przyjemna w odbiorze. Pracujemy nad tym, aby nasi klienci mogli w sposób szybki i łatwy zrobić zakupy w naszym sklepie. Aby było to naprawdę proste stworzyliśmy specjalne zestawy basenowe, które zawierają potrzebne akcesoria. Zdarza się, że potrzebujesz basenu z pompą, bez całej reszty zbędnych rzeczy, które zostały po starym basenie. Pomogliśmy dobrać Ci całe podstawowe oprzyrządowanie. Zaoszczędź czas i energię! Jakie dodatki potrzebujesz zakupić od razu przy zakupie basenu?

 

Filtrowanie wody


Najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie wody w czystości jest zainstalowanie pompy filtrującej. Pompa dla większych basenów jest niezbędna. Wskazane jest podłączenie pompy filtrującej do basenu o pojemności ponad 1000 litrów. Do wyboru jest pompa z wkładem filtrującym i pompa z filtrem piaskowym. Pompa z filtrem piaskowym ma nieco wyższą cenę, ale lepiej filtruje. 

Akcesoria do basenów – pokrywa to podstawa

Dzięki akcesoriom do użytkowanie z basenu staje się jeszcze łatwiejsze. Zastanów się nad zakupem pokrywy basenowej. Z doświadczenia wiemy, że jest ona nieodłącznym elementem basenu jeśli chcemy zachować czystą wodę na dłużej. Pamiętaj, aby po każdej kąpieli zabezpieczyć plandeką basen. Dzięki temu unikniesz zbędnej pracy przed kolejną kąpielą.

Mata pod basen

Podłoże pod basen jest ważne. Niezależnie od wielkości basenu, określenie odpowiedniej powierzchni pod basen jest pierwszym krokiem do pomyślnego ustawienia basenu. Wybranie niewłaściwej powierzchni basenu może spowodować uszkodzenie basenu. Na co powinieneś zwrócić uwagę?

  • Czy powierzchnia jest wypoziomowana

  • Czy jest stabilna

  • Czy powierzchnia wytrzyma ciężar napełnionego basenu

Gdy zwrócisz uwagę na wszystkie powyższe punkty, możesz wybrać powierzchnię basenu i przejść do kroku 2, wybierając matę pod basen.

Drabinka do basenu

W przypadku wyższych basenów zaleca się korzystanie z drabiny basenowej. Intex ma szeroki zakres drabinek do basenu. Każda wielkość drabiny basenowej jest zaprojektowana na wysokość basenu. Zwróć uwagę na wielkość Twojego basenu, jeśli zastanawiasz się nad zakupem drabiny do basenu. Zakres schodów basenowych od Intex składa się z dwóch modeli. Oprócz podstawowych standardowych drabinek do basenu w ofercie znajduje się także luksusowa drabinka do basenu. Ma ona zdejmowane stopnie dla dodatkowego bezpieczeństwa. Dodatkowo luksusowa drabinka wyposażona jest w antypoślizgową schodki. Możesz kupić wszystkie drabinki do basenu online. 

Wybierz matę pod basen

Po wybraniu dobrego miejsca z odpowiednią powierzchnią wybierze podkład pod basen. Istnieje wiele różnych rodzajów podkładów basenowych do wyboru. Aby wybrać dobry podkład pod basen, najpierw przyjrzyj się rodzajowi powierzchni; trawa, bruk, żwir, piasek lub ziemia. Polecamy nasze maty pod basen, sprawdź ofertę w akcesoriach basenowych.

Chemia basenowa

Dbanie o czystość wody w basenie zwiększa przyjemność pływania.  Korzystanie z basenu zaczyna się od czystej wody. Jeśli dawkujesz do wody chlor, możesz cieszyć się pływaniem przez miesiące. W Dobrebaseny.pl znajdziesz wiele przydatnych wskazówek. Współpracujemy z produktami  marki holenderskiej i polskiej.

Chemia do basenów

Dodawanie chemikaliów do wody w basenie jest niezwykle ważne. Jeśli nie używasz  chloru i nie patrzysz na wartości pH, wkrótce będziesz miał mleczną lub zieloną wodę w basenie. Najpierw zmierz wartość ph za pomocą testera i użyj w razie potrzeby ph-minus lub ph-plus . Następnie dodaj chlor i anty-algi.

Skimmer

Aby utrzymać czystość i czystość basenu, dobrym pomysłem jest użycie chloru. Skimmer jest idealny do dodawania chloru i regulacji czystości wody. Skimmer wykonany jest z mocnego i wytrzymałego PVC