• Kategorie
  • Folia basenowa Gre

Folie Linery do basenów ogrodowych

Kiedy posiadasz basen, dobrze wiesz, że należy o niego odpowiednio zadbać, aby posłużył nam długie lata. Jednak mimo największych starań basen i jego elementy mogą po pewnym czasie ulec zniszczeniu, ponieważ wszystko w końcu ulega zużyciu.

Wraz z basenem otrzymałeś niezbędne części do jego uruchomienia. Elementy stelaża i inne akcesoria można zakupić w sklepie z basenami. Również folie basenowe można zakupić w naszym sklepie internetowym. Folie do basenu przede wszystkim zapewniają, że basen jest wodoszczelny. 

Folie do basenu zapewniają właściwą izolację basenu i dlatego są jednym z najważniejszych elementów każdego basenu. Folie linery basenowe są często wymieniane ponieważ są bardzo ważnym elementem każdego basenu. To one zapewniają, że woda nie może wydostać się z basenu. Folie basenowe są często projektowane komputerowo i zapewniają przyjemny efekt estetyczny. Możesz to zobaczyć na przykład w basenach, które mają wzór kostki czy kratki w środku.

 

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie folii basenowej?

Linery na basen są wytrzymałe na wysokie temperatury, odporne na odbarwienia i promieniowanie. Spowodowane jest to odpowiednią grubością. Im grubsza folia, tym bardziej jest wytrzymała na różne czynniki niszczące.  Nasze folie występują w grubościach od 20/100, 30/100, 40/100, 50/100 i 75/100 mikronów.


W Dobrebaseny.pl możesz wybierać spośród różnych wzorów i rodzajów, aby wykończyć swój basen w odpowiedni sposób. Najważniejsze, aby dostosować wielkość folii do rozmiaru swojego basenu. Następnie wybierz wzór: niebieski lub kratka. Folie dzielimy także ze względu na sposób montażu. Mamy folie, które posiadają system wiszący. Taką folię nakładamy na basen, część folii zawieszona zostaje o rant basenu pozostawiając określoną długość poza niecką. Drugi rodzaj to folie z systemem wczepianym w listwę.

Folie basenowe zapewniają niepowtarzalny wygląd każdego basenu. Są również bardzo odporne na zabrudzenia i mają dobrą grubość, więc izolacja nie stanowi problemu. 

 Aby przedłużyć żywotność folii należy stosować się do prostych zasad:

  • nie należy przekraczać maksymalnej temperatury 29oC wody basenowej

  • nie należy montować folii basenowej jeśli temperatura powietrza jest niższa niż 10oC (liner jest wtedy bardzo sztywny i nie jest możliwe równomierne jego ułożenie)

  • zawsze należy stosować środki chemiczne przeznaczone do wody basenowej

  • przynajmniej raz w tygodniu należy sprawdzać poziom pH wody i stężenie chloru (zbyt wysokie lub zbyt niskie parametry chemii prowadzą do uszkodzeń folii basenowej, mogą też być niezdrowe dla człowieka)