• Kategorie
  • ogrzewanie tarasowe

Ciepło nie tylko w sezonie letnim

Jak przedłużyć sezon przesiadywania na tarasie w ciepłej i przyjemnej atmosferze? Wszyscy znamy to miłe uczucie, gdy siedzimy na tarasie w wakacyjne wieczory rozkoszując się urokiem ciepłego lata. Każda impreza może trwać aż do rana bo o tej porze nikt z nas nie jest narażony na zmarznięcie. Szkoda tylko, że ta pora roku trwa tak krótko. Możemy jednak przedłużyć sobie ten okres przesiadywania na tarasie, dbając o odpowiednie źródło ciepła.

Ogrzewanie tarasów to jednak wyzwanie. Jakiś czas temu wprowadzono standardowe dmuchawy, ale dawały ciepło tylko w określonym kierunku, nie spełniały więc swojego zadania. Ciepłe powietrze, które miało służyć do ogrzewania, przemieszczało się zbyt szybko do góry. W późniejszym czasie zaprojektowane grzejniki elektryczne również nie okazały się dobrym rozwiązaniem. Powodem było wymaganie stałego podłączenia do źródła prądu, również nie miały tyle mocy, by móc ogrzać większą grupę osób. Teraz rynek oferuje takie rozwiązania, które z pewnością spełnią oczekiwania. Takie produkty znajdują się w naszym sklepie. Przedstawiamy parasol grzewczy.

Ogrzewany parasol promiennik ciepła

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup parasola grzewczego. Jest on zasilany gazem płynnym z butli. Emitowane promieniowanie podczerwone dociera do nas jako ciepło, w odczuciu podobne do promieniowania słonecznego. Dodatkowo specjalna konstrukcja parasola zapewnia nam nie tylko skuteczne ogrzewanie tarasu, ale także ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, np. porywistym wiatrem. Obecnie dostępne są różne warianty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę także materiał, z jakiego powstała tzw. czasza parasola. Dobrze jeśli będzie pokryta powłoką odporną na działanie promieni UV, a dodatkowo łatwa w utrzymaniu czystości.