By zachować czystość w basenie ważne jest między innymi odkurzanie, większość z nas wybiera wygodniejszą opcję jaką jest odkurzacz, ale co jeśli ktoś nie chce inwestować w odkurzacz, a chce zadbać o czystość w basenie?

Spokojnie mamy kilka sugestii, które znajdą swoich właścicieli.

Po pierwsze mamy do wyboru pompę piaskową, która doskonale poradzi sobie z automatycznym czyszczeniem basenu. Jak sama nazwa wskazuję do czyszczenia potrzebny jest piasek, który doskonale spełni swoje zadanie, ale czy na pewno tylko piasek nada się do pompy piaskowej?

Otóż nie! W naszym sklepie znajdziecie kule filtrujące które zastąpią pasek, a nawet lepiej wyczyszczą basen ponieważ są one dokładniejsze, a dodatkowym plusem jest ich  żywotność, ponieważ gdy kule spełnią swoje zadanie nie trzeba ich wyrzucać, a wystarczy je tylko przeprać lub przepłukać i włożyć ponownie do pomy i tak od 3 do 5 lat nam posłużą.

Dalej mamy wszelakie chemikalia, które są przeznaczone właśnie do czyszczenia basenu.

Jednym z ulubieńców jest chlor, który z kategorii chemii basenowej najskuteczniej radzi sobie z zanieczyszczeniami .

Przydatny może się tez okazać antyglon, który swoim działaniem sprawia, że nie będą tworzyć się glony i dzięki temu woda w basenie nie nabierze nieestetycznego zielonego koloru.

Dobrym sposobem będzie również zakup pompy filtrującej, gdyż w filtrze mamy taki ważny składnik jak zawór wielodrożny, który odpowiada właśnie za czyszczenie wody .