• Kategorie
  • Szukaj
  • Pokrywy solarne do basenów

Solarna pokrywa na basen — dlaczego jeszcze warto ją wybrać?

Chociaż te charakterystyczne pokrywy nie są jeszcze aż tak popularne, jak klasyczne — jesteśmy pewni, że to niedługo się zmieni. Pokrywa solarna do basenu jest wykonywana zazwyczaj ze specjalnie dopasowanej, podwójnej warstwy folii w ciemnym kolorze. Wypełnia się ją specjalnymi bąbelkami powietrza po to, aby materiał przeciwdziałał wychładzaniu się wody. Jak nietrudno się domyślić — zastosowanie intensywnego, ciemnego koloru sprawia z kolei, że woda ma szansę nagrzać się od słońca. 
Takie pokrywy sprawdzają się najlepiej w przypadku niewielkich basenów, ponieważ jeśli mamy do czynienia z bardzo dużą objętości wody i głębokim dnem — pokrywa solarna może okazać się niewystarczająca do ogrzania całej wody.

Poznaj pokrywy solarne z oferty dobrebaseny.pl

Z myślą o naszych klientach, zadbaliśmy o dostępność co najmniej kilku, różnych pokryw. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas dla siebie coś interesującego. Poszczególne egzemplarze różnią się przede wszystkim wymiarami, tak aby można było je dopasować do różnych basenów. W Twoim koszyku może znaleźć się np. pokrywa na basen solarna Intex o wymiarach 975 × 488 cm, czy też na trochę większe lub mniejsze egzemplarze.
Oprócz samego nagrzania wody musisz wiedzieć, że taka plandeka ma za zadanie chronić dobrze wodę przed ewentualnym spadkiem temperatury. Samo założenie pokrywy jest bardzo proste, ponieważ wystarczy umieścić ją bezpośrednio na tafli wody w basenie. Po jej założeniu po bokach powinno zostać jeszcze kilka centymetrów, dzięki czemu woda będzie mogła swobodnie oddychać. 
Polecamy Ci także nasze pokrywy do basenów kompozytowych, w tym modele od marki Gre. To kolejne warianty, które gwarantują znacząco szybsze nagrzewanie się wody, a także dobrą izolację przed jej wychłodzeniem w nocy.
Dobrze dopasowana pokrywa na basen solarna pozwoli Ci cieszyć się ciepłą i przyjemną wodą w basenie. Już teraz sprawdź wszystkie produkty, które przygotowaliśmy i zdecyduj się na właściwą pokrywę do swojego basenu. Zapraszamy.