• Kategorie
  • Szukaj
  • Dozownik chloru do basenu

Pływak do basenu - Dozownik chloru

Tabletki z chlorem nigdy nie powinny być rzucane bezpośrednio do basenu. Koncentracja w jednym miejscu może stać się zbyt wysoka. Dlatego ważne jest, aby pracować z dozownikiem chloru. Zapewnia to równomierne uwalnianie chloru do wody. Tabletki z chlorem zawsze mieszczą się w dozowniku chlorowym. Często możesz sam regulować dawkowanie w samym dozowniku.

Decyzja o stosowaniu chemii basenowej

Możesz wybrać ciekły chlor, granulki chloru lub tabletki chloru. Czy decydujesz się na chemiczne czyszczenie wody w basenie za pomocą tabletek z chlorem? Zamów także dozownik chloru.

Dozownik chloru do basenu

Dozowniki chloru są używane do rozprzestrzeniania chloru. W pływaku umieszczasz małą lub dużą pastylkę z chlorem, a tabletki chloru są następnie rozpuszczane w wodzie płynącej. Chlor dezynfekuje wodę w basenie. 

Dlaczego warto kupić dozownik chloru tzw. pływak do basenu?

Zakup pływaka chlorowego jest konieczne, jeśli dezynfekujesz wodę w basenie tabletkami z chlorem. Zaleca się stosowanie tych tabletek ze specjalnego dozownika! Tabletki zlewają się inaczej na dno basenu i tam mogą atakować lub przebarwiać glebę. Te pływaki zapewniają, że zawsze podaje się do wody prawidłową dawkę chloru. Nasze sterowniki chloru idealnie nadają się do basenów marki Intex, Bestway, Interline, ale także do spa. I zawsze mamy odpowiednie pływaki do tabletek chlorowych na stanie. 

Intex dozowniki chloru

Dozowniki chloru Intex są dostępne w 2 różnych rozmiarach. W największym rozmiarze pasują zarówno małe jak i duże tabletki chlorowe. Ten duży pływak Intex ma regulowany pierścień, za pomocą którego można precyzyjnie regulować dozowanie. Są odpowiednie dla wszystkich basenów Intex, ale także dla marek basenowych, takich jak Bestway i Interline, a także dla wszystkich spa i jacuzzi.

Pomoc w wyborze właściwych tabletek chlorowych

W naszym sklepie internetowym informujemy o wszystkich rodzajach tabletek chlorowych, czy są one odpowiednie dla naszych dużych czy mniejszych pływaków chloru. Nasze tabletki chlorowe zawsze rozpuszczają się stopniowo w wodzie, dzięki czemu zapewniona jest optymalna dezynfekcja przez dłuższy czas.