• Kategorie
  • Szukaj
  • Skimmer

Skimmer Intex konieczność, jeżeli chcesz mieć czysty basen

Każdy, kto chce mieć czysty basen ogrodowy, powinien zaopatrzyć się w skimmer do oczyszczania wody w basenie. Skimmer służy do zbierania wszystkich zanieczyszczeń pływających na wodzie np. liście, owady inne zabrudzenia. Skimmer działa automatycznie po podłączeniu pompy filtrującej do basenów ogrodowych. Plusem jest oszczędność czasu oraz nie będzie potrzeby używania podbieraka do basenu. Skimmer w zestawie ma koszyczek, który po napełnieniu wyciąga się i oczyszcza pod bieżącą wodą. Do skimmera można dodać dodatkowe płatki, które zbierają mniejsze zanieczyszczenia. Skimmer do basenu montuje się szybko i łatwo. Ważne jest, by mieć odpowiednią moc pompy basenowej. Do basenów ogrodowych Intex przeznaczony jest jeden rodzaj skimmera Intex

Skimmer Intex pasuje do prawie wszystkich basenów Intex, a mianowicie wszystkich basenów Easy Set i wszelkiego rodzaju basenów Frame (Small Frame, Metal Frame, Prism Frame i Ultra frame). Pod względem połączenia pasuje zarówno do połączeń 32 mm, jak i 38 mm. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, czy pompa filtrująca jest wystarczająco mocna, aby zassać wodę w basenie przez skimmer. Skimmer Intex potrzebuje minimalnej wydajności pompy wynoszącej 3028 litrów / godzinę.


Łatwa instalacja

Montaż skimmera jest bardzo łatwy. Przy skimmerze znajduje się wspornik montażowy, dzięki któremu można zawiesić skimmer przy krawędzi basenu. Otrzymasz zarówno uchwyt do nadmuchiwanej krawędzi basenu Easy Set, jak i uchwyt do krawędzi basenu Frame. Za pomocą węża i adaptera łączymy dno skimmera z wylotem wody, dzięki czemu woda przepływa przez skimmer do pompy filtrującej.


Łatwy do czyszczenia

Czyszczenie skimmera jest bardzo łatwe i szybkie. Jest to tylko kwestia wyjęcia pojemnika filtracyjnego ze skimmera, opróżnienia go do pojemnika na odpady i wreszcie spłukania pod kranem. Następnie należy umieścić go ponownie w skimmerze i można go znów używać do czyszczenia wody. Łatwiej być nie może!

Części Intex skimmer Instalacja skimmer Intex

Skimmer do basenów marki GRE

Posiadasz basen marki GRE? Warto, abyś zaopatrzył się w skimmer.  Od teraz istnieją na rynku skimmery zaprojektowane specjalnie pod tę markę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Możesz wybrać odpowiedni kolor i bez problemu go zamówić. Jeśli nie masz jeszcze basenu, ale planujesz go mieć, pamiętaj, aby od razu kupić skimmer i inne potrzebne akcesoria. Pomoże Ci to szybko zamontować basen i móc z niego od razu skorzystać.