Każdy z nas dobrze zna zapach chloru, który jest jednak najbardziej skutecznym sposobem i najlepiej radzi sobie z zabijaniem bakterii i innych zanieczyszczeń, a dodatkowo jest najtańszym sposobem, jednak w momencie dozowania może on być niekiedy uciążliwy ze względu na silny i specyficzny zapach szczególnie dla dzieci i osób z wrażliwa skórą, które mogą po czasie zauważyć skutki chloru w postaci swędzenia.

Jednak co warto wspomnieć, nie licząc zapachu i ewentualnego swędzenia nie ma on poważniejszych skutków ubocznych. 

Ale co gdyby można było temu zaradzić?                                                                                                    

Tutaj kłaniają się nam preparaty z aktywnym tlenem, które są bezwonne i bezpieczne dla każdego. Jednak warto zaznaczyć, iż nie wystarczy sam preparat, bo dla swojej skuteczności należy zainwestować  w system filtrujący dzięki któremu możemy cieszyć się czystą wodą bez chloru.

Pytanie co lepsze?

To już zależy od każdego z nas z osobna, ponieważ jeśli nie mamy żadnych przeciwskazań do stosowania chlor, to będzie to dobra opcja zwłaszcza dla swego portfela, natomiast jeśli w jakikolwiek sposób nie możesz pozwolić sobie na chlor, a chcesz pielęgnować swój basen, to czas zainwestować w aktywny tlen oraz pompę filtrującą.