Można śmiało w jednym zdaniu stwierdzić, że tak, ale to zależy od woli przyszłego posiadacza, natomiast czemu warto? Między innymi dlatego, że odkurzacz zadba o higienę basenu i co ważne nie tylko o dno, ale o całą folie basenową.

Dodatkowo są one bardzo praktyczne i sprawią, że praca pójdzie szybciej niż jakby miało to być w przypadku używania zwykłej szczotki do czyszczenia. A w przypadku kupienia odkurzacza samojezdnego, to tylko sama przyjemność, bo my w tym czasie już możemy się relaksować.

Jednak warto podkreślić, że sam odkurzacz może nie być w całości wystarczający, bo jednak nic nie jest w stanie zastąpić chemikaliów, które chociażby zabijają bakterie, jednak odkurzacz i chemia basenowa to związek idealny, ponieważ po użyciu chemii może pozostać ich nadmiar i wtedy do gry wchodzi odkurzacz, który te resztki wciągnie.

Ale mimo wszystko jednym z największych plusów jest oszczędność wody, która dzięki temu, że basen będzie dokładnie czyszczony sprawi, że nie będzie potrzeby na tak częstą jej wymianę co raczej jest jednym z lepszych plusów przekonywującym do zakupu odkurzacza.