Odkurzacz słabo ciągnie

Często dochodzi do sytuacji kiedy po podłączeniu odkurzacz ma słabą moc ssania. Przyczyna może być zapchany filtr, który uniemożliwa prawidłowy przepływ wody. Wystarczy go oczyścic lub w przypadku uszkodzenia wymienić na nowy. Należy również zwrócić uwagę czy wąż ssący nie jest uszkodzony. Jeżeli nadal odkurzacz nie działa należy sprawdzić wydajność pompy filtrującej czy aby na pewno spełnia minimalne wymagania dla odkurzacza, któy chcemy podłaczyć.
Dla ułatwienia udostępniamy instrukcję uruchomienia odkurzacza.

instrukcja obsługi

1. Zanurz zmontowany zestaw do czyszczenia i wąż w basenie podziemnym do momentu napełnienia wodą, aby umożliwić ujście całego powietrza.

WAŻNA UWAGA: Powietrze w układzie dolotowym może wpływać na pracę pompy. Jeśli w układzie nadal jest powietrze, otwórz zawór spustowy na pompie i potrząśnij wężem, aby usunąć pęcherzyki powietrza. Na koniec z pompy powinna wypłynąć tylko woda.

2. A. Jeśli nie masz skimmera ściennego, wyłącz pompę i odkryj dopływ wody do basenu podziemnego. Następnie podłącz złącze dostarczone z zestawem czyszczącym do źródła wody. Jednak dokręcaj go tylko ręcznie.

2. B. W przypadku basenów ze skimmerem ściennym wyłącz pompę i podłącz otwarty koniec węża do płyty ssącej skimmera. Pomiń punkt 3 i idź prosto do punktu 4.

3. Podłącz otwarty koniec węża do złącza zasilania wodą.

4. Włącz pompę basenu i rozpocznij czyszczenie podłogi.

5. Zestaw do czyszczenia jest specjalnie zaprojektowany do zasysania brudu z dna basenu. Duże cząsteczki brudu dostają się do wewnętrznej torby, dzięki czemu filtr się nie zatyka. Aby zapewnić optymalne ssanie, filtr wstępny należy regularnie opróżniać.

6. Nigdy nie używaj zestawu do czyszczenia bez worka na brud. W przeciwnym razie filtr basenowy zostanie zatkany.