By podłączyć pompę do basenu najlepiej jest sięgnąć do instrukcji od producenta dlatego, że każda pompa jest inna i może różnić się montażem od reszty, ale z racji, że wszystkie pompy do basenu służą do tego samego, to mają oczywiście jakiś swój wzór jak powinno to wyglądać.

Pierwszym krokiem powinno być oczywiście zamontowanie basenu, a następnie ważne jest ustawienie pompy w  sposób w którym pompa powinna stać prosto i nieruchomo w bezpiecznym dla niej miejscu.

Kolejno należy ściągnąć wszystkie zabezpieczenia i umieścić takie elementy jak  sitko, dyszę czy węże.

Jeśli zastanawia Cię czas do którego powinieneś używać pompy, to odpowiedzią na to pytanie jest – do momentu uzyskania kryształowej czystości.

Gdy wszystko jest podłączone we właściwym miejscu napełnij wodę w basenie od 3 do 5 cm nad górnym połączeniem, dzięki temu woda zacznie napełniać pompę, a ta zacznie pracować.             Jednak jeśli nie chcesz mieć dodatkowych niespodzianek pamiętaj by zamknąć zawór powietrza, który znajduje się na pokrywie pompy.

By dłużej móc cieszyć się z działania pompy pamiętaj o używaniu chemii basenowej i pilnowaniu by pompa również posiadała wszystko czego potrzebuje jak piasek, kule filtracyjne czy też inny wkład do pompy.