Jak wyczyścić basen ogrodowy

Z posiadaniem basenu ogrodowego wiąże się nie tylko przyjemność. Jeśli chcemy, aby basen służył nam przez wiele lat, musimy o niego dbać. Przede wszystkim zadbajmy o jego konserwację przed złożeniem i schowaniem go. Pielęgnacje basenu przedstawiamy w kilku krokach.

Konserwacja pompy filtrującej

Jeśli posiadasz pompę filtrującą, to zacznij od niej. Wyjmij filtr ze środka. Jeśli chcesz go jeszcze użyć w przyszłości – osusz go. Należy osuszyć również pompę w środku. Następnie odłącz węże i schowaj. Gdy pozostawimy części mokre, będą rozwijać się tam bakterie. Ponadto elementy mogą ulec uszkodzeniu.

Niecka basenu ogrodowego

Po sezonie basenowym spuszczamy wodę w basenie Intex. Na dnie basenu zostanie brud. Radzimy, aby wyczyścić go, aby nie robić tego przed kolejnym latem. Wyczyszczenie basenu po zimie może być trudniejsze. Należy wyczyścić nieckę miękką ścierką, aby nie narazić basenu na uszkodzenia. Najlepiej stosować wyłącznie środki przeznaczone do basenów. Dzięki specjalnym preparatom, poszycie basenu będzie bezpieczne.

Wysusz powłokę basenu

Po umyciu niecki, należy dokładnie ją wysuszyć. Poszycie nie może zostać mokre ani wilgotne. Jeżeli nie wysuszymy basenu, wkrótce pojawi się na nim pleśń, grzyb i bakterie. Poszycie nabędzie przykrego zapachu, a może nawet zostać uszkodzone. Pamiętaj, aby przeczytać instrukcję basenu. Zalecenia producenta dla konkretnych basenów mogą się różnić.