Wielu z was zastanawia się czy jest możliwość zagłębienia Basenu Gre na głębokości np 70 cm

Baseny całoroczne Gre nie są dostosowane do umieszczania w głąb ziemi. Zasypany basen w przypadku spuszczenia wody, mógłby nie utrzymać naporu ziemi i się złożyć do środka. Zabezpieczenie antykorozyjne blachy nie jest przystosowane do trwałego kontaktu z gruntem. Opcją mogą być baseny kompozytowe, które można zagłębiać w gruncie bez konieczności dodatkowego obmurowania. Jeżeli marzysz, aby twój basen był zagłębiony, to zalecamy obmurowanie go poniżej poziomu gruntu np. bloczkami betonowymi zostawiając szczelinę około 5-10cm od ścian basenu. Natomiast chcesz całkowicie wkopać basen, skorzystaj z modeli wkopywanych, ich konstrukcja, oraz materiały są przystosowane do stosowania całkowicie pod poziomem gruntu.

  

Montaż podłogi betonowej

Zanim wylejesz betonową posadzkę, musisz poczynić różne przygotowania. Upewnij się, że podłoże jest równe za pomocą lasera. Zapobiega to ryzyku skrzywienia podłogi. Zawsze zalecamy wykonania płyty przez profesjonalistę za pomocą odpowiednich urządzeń. Podłoga, która nie jest równa, jest prawie niemożliwa do naprawy.

Zalecamy wykonanie posadzki betonowej o co najmniej 80 cm dodatkowej długości i 120 cm dodatkowej szerokości. Ma to związek ze ścianą, którą trzeba jeszcze zbudować , oraz nogami bocznymi basenu jeżeli basen je posiada.

Przykład: basen o wymiarach 800 x 400 cm od wewnątrz ma 2x ścianę 20 cm. Podłoga będzie wtedy miała powierzchnię 880×480 cm. W sumie z każdej strony jest 20 cm prześwitu. 

Zawsze wybieraj średnią grubość 15 cm. Grubszy zwykle nie jest konieczny. Zwykle wybiera się C20/25 w klasie wytrzymałości betonu . Pamiętaj aby po zawiązaniu się betonu zrobić przecierkę, by zniwelować ostre miejsca.