Jaka pompa filtrująca sprawdzi się w naszym basenie ?

Słoneczne i upalne dni to powód do udanego relaksu w wodzie. By była taka możliwość musimy zadbać o krystaliczną wodę przez cały sezon letni. Bardzo ważną rzeczą jest pompa basenowa, najważniejsze urządzenie w basenie ogrodowym. Niezbędny element każdego basenu, bez względu na rodzaj czy wielkość. Dobranie pompy dla osoby, która nie ma odpowiedniej wiedzy jest nie lada wyzwaniem. W sklepach stacjonarnych jak i internetowych można znaleść sporą ofertę pomp do czyszczenia wody basenowej. Jak odnaleść się i jaką pompę wybrac?

Dlaczego ważne jest by pompa do basenu była dobrze dobrana ?


Pompa o dobrych parametrach, będzie gwarancją czystej i świeżej wodzie w basenie przez całe lato. Kąpiąc się wprowadzamy do wody różne zanieczyszczenia min olejki na skórze, balsamy, włosy, trawa, piasek, kurz. Wszystkie te rzeczy mają wpływ na czystość wody. Są pożywką dla drobnoustrojów, oraz mikroorganizmów. Jeżeli basen nie będzie filtrowany woda zacznie być mętna a co za tym idzie będę rozwijać się niebiezpieczne bakterie. W kontakcie ze skórą moga powodować podrażnienia. Natomiast w przypadku wypicia zatrucie organizmu. Dlatego kupując basen dobierz do niego odpowiednią pompę filtrującą, która da ci pewność bezpiecznej kąpieli. Każda pompa filtrująca wymaga podłączenia do prądu. Lepsze pompy mają adapter rdc 12 Voltowy. Podczas kąpieli pompa powinna być wyłączona!

 

Czym powinniśmy się kierowac przy wyborze pompy do basenu?


Którą pompę do basenu wybrać?. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując pompę basenową ?
Jaka pompa do basenu? Czym się sugerować przy zakupie pompy basenowej? Pompa basenowa jest urządzeniem bez, któego woda w basenie nie ma możliwości być czysta. Podczas filtracji zabrudzenia typu włosy, liście, tłuszcze są wpompowywane do zbiornika z filtrem w którym pozostają, a czysta woda wpływa do basenu. Ponieważ woda jest w ciągłym ruchu nie ulega ona osadzania się glonów na ściankach i dnie basenu. Dobierając pompę musimy zwrócić uwagę na wielkość basenu, parametry wody, wydajność pompy basenowej, która jest podawana w litrach na godzinę. pierwszym kryterium dobory pompy jest wielkosc basenu, jego pojemność. Z reguły w opisie produktu jest zawarta ta informacją. Im większy basen ogrodowy tym pompa musi być wydajniejsza. w ofertcie pomp filtracyjnych znajdziecie filtry do basenów stelażowych, basenów rozporowych czy basenów dmuchanych. Niektóre zestawy basenowe mają już dopasowaną pompę do parametrów basenu. Cena pompy jest uzalezniona od wielkości basenu. Czym wiekszy basen tym cena, będzie wyższa. Droższe urządzenia mają dużo dodatkowych funkcji. Używając pompy możemy używać wody nie wymieniając jej przez cały sezon. Filtracja powinna być włączona conajmniej 6 godzin w upalne dni 12 godzin. Do dużych basenów wystarczy pompa piaskowa, oraz dozowanie chemi i antyglonu.

Dobór pompy do wielkości basenu

Kupując pompę zawsze wybierz tą, która dedykowana jest do basenu. Za duża pompa basenowa może sobie nie radzić z nadmiarem pompowanej wody. Pompy Intexa, Gre, Bestway w zestawie mają niezbędne akcesoria do podłączenia. Nie ma zanaczenia marka pompy tylko rodzaj przyłączy. Producenci Intex, oraz Bestway są najbardziej rozpoznawalną marką na rynku Polskim. Wysoka jakość, serwis i dostępne części to zdecydowany atut tych marek. W ofercie można znaleść pompy piaskowe różej pojemności i wydjności, oraz pompy kartuszowe, przeznaczone do basenów małych. Pompy te wyposażone są w filtr, który należy płukać i wymieniać co 2 tygodnie. Pompa filtracyjna to inwestycja na lata i należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Zarównówno pompa piaskowa jak i kartuszowa posiada filtr. W przypadku piaskowej płuczemy piasek co 2 tygodnie, który wypompowujemy na zewnątrz.