Podłoże pod basen

Kupując basen ogrodowy, musimy odpowiednio przygotować na niego miejsce. Dotyczy to każdego rodzaju basenu. Nie możemy zapomnieć o zakupie maty pod basen, która chroni basen przed uszkodzeniem. Przede wszystkim musimy dany obszar wyrównać i wypoziomować. Zagwarantuje to nam, że basen wytrzyma wiele sezonów. Jest na to wiele pomysłów na wygospodarowanie terenu.

Najczęstszym sposobem jest wysypanie warstwy piasku. Nie może być za gruba, ponieważ w przypadku stelażu mógłby się on zapaść. Może to skutkować niebezpieczeństwem w dalszym użytkowaniu. Pamiętajmy, aby ten piasek potem utwardzić. Oczywiście ciężar wody ustabilizuje takową warstwę. Zanim ją wlejemy, wygodniej jest, kiedy piach jest zbity. Nie wnosimy wtedy luźnych ziarenek do niecki podczas rozkładania basenu.

Miejsce pod basen również można wyłożyć kostką brukową.
Jest to najdroższa, ale najlepsza opcja.

Znalezione obrazy dla zapytania basen kostka brukowa

Podłogi i maty pod basen

Oczywiście, jeśli mamy piękny, zadbany i równy trawnik nie ma potrzeby specjalnie szykować miejsca. Pamiętajmy też, aby nie stawiać basenów bezpośrednio na ziemi. Wilgotna trawa, piach i inne zanieczyszczenia, mogą odbarwić basen i narobić szkód. Stosujmy podłogi basenowe. Na rynku dostępne są obecnie maty z pianki lub cieńsze plandeki. Z odpowiednio przygotowanym miejscem pod basen oraz matą, możemy śmiało startować z sezonem kąpielowym.

Znalezione obrazy dla zapytania mata pod basen