Baseny ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Wpływ na to ma ogromny wybór pod względem rozmiarów i funkcjonalności oraz ich niska cena. Do basenów ogrodowych możemy dokupić wiele akcesoriów. Jednym z nich jest przykrycie basenowe. Czy warto kupić taki dodatek do basenu?

Czystość i mniej pracy

Bardzo ważne jest dla nas, aby woda w basenie była czysta. Akcesoria odpowiedzialne za czystość wody w basenie to głównie pompa basenowa oraz dozowniki z chemią. Większe zanieczyszczenia musimy wyłowić samodzielnie. Aby uchronić się przed dodatkową pracą, warto zakupić pokrywę. Zabezpieczy ona wodę przed większymi nieczystościami. Będziemy mogli ustawić basen nawet pod drzewem. Mata ochroni basen przed ptakami, a nawet większymi zwierzętami.
Znalezione obrazy dla zapytania pokrywa na basen

Utrzymanie temperatury

W upalne słoneczne dni woda w basenie nagrzewa się. Niestety nocą szybko traci ciepło uzyskane za dnia. Częściowo może temu zapobiec przykrycie basenowe. Mata wykonana z winylu zatrzymuje ciepło. Z kolei pokrywa solarna nie tylko zatrzyma ciepło, ale również przyspieszy ogrzewanie wody.

Wystarczy położyć ją na tafli wody w słoneczne gorące dni.
Pokrywa solarna na basen 366 cm INTEX

Bezpieczeństwo dzieci

Jeśli masz w domu małe dzieci, to pokrywa jest dla ciebie. Nie wylewamy wody po każdej kąpieli. Dlatego warto zakupić przykrycie basenowe. Pokrywy są wiązane po bokach sznurami. Naciągnij dobrze przykrycie, a twoje dziecko nie skorzysta z basenu bez nadzoru.

Ceny przykryć basenowych

Chcą zakupić pokrywę basenową nie obawiaj się wysokich cen. Często pokrywy dołączane się do basenów jako zestaw. Takie oferty są niekiedy bardziej korzystne. Koszt osobnej pokrywy jest również niewielki. Pokrywa posłuży przez kilka sezonów. Jej materiał jest bardzo mocny.