• Kategorie
  • Chlor szok

CHLOR SZOK DO BASENU

Ważny krokiem w pielęgnacji wody w basenie, oraz jacuzzi jest chlorowanie szokowe by zapewnić zdrową i bezpieczną kąpiel. Produkty które w składzie mają brom czy to są środki chlorowe czy tlenowe mają za zadanie zwalczyć grzyby, wirusy które często zaczynają wzrastać w wodzie wraz ze ze wzrostem temperatury opadami czy częstymi kąpielami.

Używając metody chlorowej lub tlenowej, nie zawsze jest wystarczająca i z czasem wirusy nogą być odporne na środki chemiczne. Dlatego w takiej sytuacji należy zastosować chlor szok, który jest w stężonej dawce i usunie grzyby i wirusy. Chlor szok pomoże nam w usunięciu chloraminu, który podrażnia oczy i bardzo mocno pachnie. Przy dodaniu odpowiedniej dawki związki się utlenią.

Częstym problemem w wodzie basenowej są namnażające się glony w basenie. Użycie antyalga, środka na glony do basenu może nie zawsze przynieść oczekiwany efekt. Środki na zieloną wodę w basenie mają działanie zapobiegawcze, żeby glony się nie mnożyły. W trudnym wypadkach chlor szok będzie najlepszym rozwiązaniem. Wtedy stosujemy chlorowanie szokowe 1 -2 razy w miesiącu. W tym czasie nie należy stosować tabletek chlorowych lub tabletek tlenowych. Co 5-7 dni sprawdzamy Ph wody w skali 7,2-7,4 jest najbardziej właściwe i po tej czynności dajemy chlor szok. Dawkowanie zawsze jest napisane na opakowaniu w instrukcji obsługi.

Ważna by podczas dawania środków nie korzystać z kąpieli, bo ilość chloru jest bardzo wysoka. Po dodaniu chlor szoku woda zrobi się mleczna jest to naturalny proces. Po filtracji pompa basenową woda zrobi się krystaliczna. zwróć uwagę na jakość produktów których używasz. produkty te muszą mieć opis dozowania, oraz skład produktu. Chlorowanie wody basenowej powinno być jako stały element dbania o wodę w basenie, lub jacuzzi. Stosowanie chlorowania zwiększy czystość wody oraz korzystanie z basenu, jacuzzi stanie się bezpieczne i komfortowe.