• Kategorie
  • Chlor szok

CHLOR SZOK DO BASENU

Chlorowanie szokowe jest jednym z ważniejszych elementów prawidłowej pielęgnacji wody w basenach kąpielowych, a także w wannach typu jacuzzi. Środki dezynfekujące w postaci preparatów chlorowych, tlenowych lub opartych na bromie mają za zadanie zwalczać bakterie, wirusy i grzyby namnażające się w wodzie. Do pewnego momentu robią to skutecznie. Z czasem jednak bakterię mogą się uodpornić na środek dezynfekcyjny. Dlatego tak ważne jest stosowanie chlor szoku do wody w basenie w celu ich usunięcia.

Kolejnym powodem stosowania chloru szokowego jest konieczność usuwania chloramin. Są to związki, które odpowiadają za intensywny zapach chloru i podrażnienie oczu. Prawidłowe zadysponowanie chloru szokowego prowadzi do utlenienia się tych związków.

Następnym efektem jest skuteczna walka z glonami. Wielu użytkowników sądzi, że przy zielonej wodzie w basenie należy użyć środka glonobójczego i problem zniknie. Jednak preparaty glonobójcze mają głównie działanie prewencyjne, zapobiegające namnażaniu się glonów. Przy intensywnym występowaniu alg w basenie są niewystarczające. W takim przypadku chlorowanie szokowe jest najskuteczniejszą metodą walki z glonami.

Leczenie chlor szokiem warto przeprowadzić przynajmniej raz, dwa razy w miesiącu. Wstrzymujemy dozowanie środka dezynfekcyjnego stosowanego na co dzień, regulujemy pH wody w zakresie 7,2-7,4 i podajemy chlor szokowy. Ilości środka, jakie należy użyć, są podane w instrukcji dozowania. Pamiętamy, że w czasie procesu wstrząsu wody nie korzystamy z basenu, ponieważ stężenie chloru jest zbyt wysokie. Chwilowe zmętnienie wody podczas tego procesu jest jak najbardziej naturalne. Po intensywnym filtrowaniu woda stanie się krystalicznie czysta i wolna od bakterii.

Pamiętajmy, że chlor szokowy musi być dobrej jakości z precyzyjnie podaną instrukcją dozowania. Preparaty przez nas oferowane zapewniają najwyższą jakość działania a Chlor Szok Granulat jest polecanym przez nas produktem do powyższych działań w basenach. W wannach jacuzzi świetnie sprawdzi się HTH Spa Chlor Szok.

Włączmy chlorowanie szokowe do rutynowych działań związanych z uzdatnianiem wody a zdecydowanie poprawimy komfort i bezpieczeństwo podczas korzystania z basenów ogrodowych i spa.