• Kategorie
  • Szukaj
  • CZYSZCZENIE BASENU

Dlaczego regularne czyszczenie basenu jest aż tak ważne?

Skoro tutaj trafiłeś, to na pewno zależy Ci na tym, aby Twój basen przez możliwie najdłuższy czas pozostawał w bardzo dobrej formie. Jeżeli chcesz o to zadbać, to musisz pamiętać, że systematyczne czyszczenie basenu ogrodowego jest jedną z najważniejszych rzeczy. Czyszczenie ma oczywiście na celu usunięcie wszystkich zabrudzeń, z którymi np. nie radzi sobie zamontowana pompa. Bardzo istotne jest również porządkowanie ścianek oraz dna — to właśnie tam niejednokrotnie znajdują się przyklejone liście, piasek, czy nawet błoto.

W jaki sposób wyczyścić dno i ścianki basenu?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, czyszczenie dmuchanego basenu wcale nie musi być ani problematyczne, ani wymagające poświęcenia co najmniej kilku godzin. Jeżeli będziesz dbać o swój basen bardzo regularnie, to będzie się on świetnie prezentował, a codzienne korzystanie z niego będzie przyjemnością.
W Twoje ręce oddajemy między innymi wspomniany już komplety akcesoriów do czyszczenia, w skład których wchodzą, chociażby specjalne siatki, szczotki oraz podbieraki. Zakup takich zestawów pozwoli Ci cieszyć się bardzo czystą wodą w basenie. Siatka sprawdzi się do wyławiania wszelkich owadów, czy liści, z kolei szczotka pomoże dokładnie oczyścić dno i ścianki. Kij teleskopowy umożliwi Ci z kolei dotarcie do wszystkich trudno dostępnych miejsc.
Czyszczenie dna basenu ułatwią Ci również nasze automatyczne urządzenia. To niezwykle nowoczesne produkty, które pomogą zadbać nie tylko o samo dno basenu, ale i umożliwią bezproblemowe czyszczenie ścian basenu.
W jaki sposób działa automatyczne odkurzacze do basenów? Aby móc z nich korzystać, musisz posiadać pompę wyposażoną w filtr. Po jej podłączeniu odkurzacz wyczyści doskonale basen ze wszelkich, znajdujących się w nim zabrudzeń. W zestawie znajduje się specjalna, podwójna szczotka, dzięki której można poradzić sobie nawet z najbardziej uporczywymi plamami.
Dostępne w ofercie naszego sklepu akcesoria oraz urządzenia do czyszczenia basenu, pozwolą Ci kompleksowo zadbać o jego porządek. Sprawdź, co jeszcze oferujemy i złóż zamówienie już teraz. Zapraszamy.

Intex opzetzwembad