• Kategorie
  • Regulacja PH

Regulacje pH w basenie


Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa właściwe obniżanie pH wody, dlatego zadbaliśmy o dostępność różnych produktów, które skutecznie to umożliwiają. Oferujemy między innymi wysokiej jakości granulaty minus w różnych wersjach opakowań. Jak sama nazwa wskazuje, jest to środek obniżający współczynnik pH wody basenowej. 

Nasze granulaty bardzo szybko się rozpuszczają, dzięki czemu pozwalają na ekspresowe skorygowanie zbyt wysokiej wartości pH w danym basenie. W składzie poszczególnych produktów, znajduje się między innymi wodosiarczan sodu, który nie ma zapachu. To produkt kwasowy, który można swobodnie dozować ręcznie — z tego też względu polecamy go przede wszystkim do prywatnych basenów.

W jaki sposób konkretnie dozować nasze granulaty? Skuteczna regulacja pH w basenie jest możliwa do osiągnięcia dzięki dawkowaniu granulatu w mniejszych, dobrze dopasowanych porcjach. Oczywiście im wyższa będzie twardość wody, tym większej dawki będzie potrzebował nas basen. Szacujemy, że granulat o pojemności 1,5 kg powinien wystarczyć na obniżenie pH o około 0,2 w basenie, którego wielkość wynosi 100 m3.

Regulacja pH wody — granulaty minus i plus


Jak już wspomnieliśmy — oprócz preparatów obniżających pH, oferujemy oczywiście także produkty umożliwiające jego zwiększenie. W ich składzie nie znajdują się jony chlorkowe, a używanie polecamy w momencie, gdy pH będzie mieć wartość poniżej 7,0. Jeśli chodzi o granulaty plus, to tutaj również — przygotowaliśmy opakowania o różnych pojemnościach, tak aby każdy klient mógł dopasować dla siebie najbardziej odpowiadające.

Dlaczego regulacja pH w basenie jest aż tak ważna? Niestety zbyt kwaśna woda może doprowadzić do korozji, a tym samym zniszczenia części metalowych, które znajdują się w danym basenie. Odpowiednie pH pozwala również uchronić się przed namnażaniem się grzybów, bakterii, czy nawet glonów, które mają negatywny wpływ na komfort z korzystania z basenu.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój basen przez długi czas mógł naprawdę dobrze służyć, koniecznie zadbaj o właściwe pH wody. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kąpiesz się w czystej i świeżej wodzie, a dodatkowo zapobiegniesz zniszczeniu poszczególnych elementów. Odpowiednie pH wody przyczynia się również do właściwego działania środków dezynfekujących. Zapraszamy do zakupu naszych produktów.