Naprawa basenu ogrodowego

W trakcie sezonu twój basen został uszkodzony? Zastanawiasz się, czy go wyrzucić. Albo czym skleić basen ogrodowy. Nie musisz go wyrzucać. Mamy kilka propozycji na przywrócenie basenu do używalności. Na rynku znajdziemy specjalne kleje oraz łatki do basenów. Napraw basen i ciesz się nim przez kolejny sezon. Pamiętaj, aby dobrze go zabezpieczyć na zimę. Najwięcej uszkodzeń powstaje podczas złego przechowywania.

  1. Dziury na dmuchanym kołnierzu basenu

Zdarza się, że na dmuchanym kołnierzu powstaje dziurka. Czasem nie widać jej na pierwszy rzut oka. Aby znaleźć dziuręprzygotuj wodę z mydłem. Przetrzyj nią kołnierz. W miejscu uszkodzonym powinny zrobić się bańki mydlane. Oczyść to miejsce i wytrzyj do sucha. Kup gotową łatkę do basenu z klejem. Dociśnij łatkę do dziury, aby uciekło spod niej powietrze. Po godzinie możesz ponownie napompować kołnierz.

  1. Dziury na ścianach basenu

Czasami dziury powstają na ścianie basenu. Najczęściej jest to efekt złego przechowywania basenu. Jeżeli basen jest pusty a dziurka mała, naklej łatkę od wewnątrz. Jeśli dziura jest większa, doklej kolejną od strony zewnętrznej. Przy basenie pełnym wody zrób to samo. Wykorzystaj wtedy specjalne łatki do klejenia na mokro.

  1. Uszkodzenia na zgrzewie basenu

Nalej trochę wody do basenu, aby wiedzieć, skąd wycieka woda. Jeśli wiesz już, gdzie jest dziura, oczyść miejsce i wytrzyj do sucha. Do naprawy użyj łatek i kleju z tubki. Klej rozprowadź z obu stron basenu. Dociśnij łatkę. Po 24 godzinach napełnij basen ponownie.

Zestaw naprawczy łatki do basenów INTEX