Ile kosztuje basen ogrodowy

Kiedy mamy już odpowiednie miejsce na basen, zastanawiamy się nad jego wyglądem i ceną. Na cenę składa się kilka czynników: wielkość, materiał, dołączone akcesoria.

Baseny rozporowe

To najniższa półka cenowa. Są to baseny najprostsze do rozłożenia. Występują w mniejszych rozmiarach niż stelażowe. Ich ceny w zależności od wielkości oscylują między  120 zł a 1600 zł. Należy pamiętać, że najmniejsze modele mogą być sprzedawane samodzielnie. Większe w zestawach z akcesoriami. Dodatkowe akcesoria to pompa filtrująca, mata i pokrywa na basen oraz drabinka.

Baseny stelażowe

Mają wyższe ceny. Wpływ na to ma materiał wykonania. Występują w kształcie prostokątnym lub okrągłym. Nowością jest kształt kwadratowy. Baseny okrągłe mają ceny od 300 zł do 2300 zł. Zasada dotycząca dodatków jest taka sama jak w rozporowych. Baseny prostokątne miewają ceny od 250 zł do 4600 zł. Im większy basen , tym droższy. Duże baseny stelażowe z serii Ultra mają wzmacniany stelaż. To również rzutuje na ich cenę. Zwróć uwagę czy w pakiecie jest pompa piaskowa. Jest ona zawsze droższa niż pompa kartuszowa.