Jeśli decydujemy się na zakup basenu ogrodowego, zależy nam, aby służył nam przez długi czas. Aby basen był stabilny i wytrzymały na działanie UV, wody i chemii. A przy tym miał niską cenę. Marka Intex jest zdecydowanym prekursorem w basenach ogrodowych. Firma stawia na dobrą jakość zrobionych produktów. Baseny tej marki mogą być użytkowane nawet do 10 lat. Należy zachować zalecenia z instrukcji, odpowiednio przechowywać basen w okresie zimowym i dbać o czystość. Tak duża wytrzymałość to efekt użytych materiałów.

Z czego zrobiona jest powłoka w basenach ogrodowych?

Podstawą wykonania powłoki basenów ogrodowych Intex jest tworzywo sztuczne PVC, czyli winyl. Dotyczy to zarówno basenów dmuchanych, rozporowych, jak i stelażowych. Aby powłoka basenu wytrzymała duże obciążenia wody, została zrobiona z 3 warstw PVC najlepszej jakości. Materiał zastosowany przez Intex jest grubszy niż w produktach innych marek.

Z czego wykonany jest basen stelażowy?

Bardzo popularne są baseny stelażowe. Gotowe baseny stelażowe traktowane są jako zamienniki basenu murowanego, ale w dużo niższej cenie. Powłoka basenów stelażowych również wykonana jest z 3 warstw winylu, jednak opiera się dodatkowo na stelażu. Stelaż wykonany jest ze stali galwanizowanej. Galwanizowanie oznacza nakładanie jednego metalu na drugi poprzez moczenie w różnych roztworach. Dzięki temu stelaż jest mocny i nierdzewny.

Materiał w basenach dmuchanych i rozporowych Intex również jest bardzo wytrzymały. W tych basenach należy zwrócić uwagę na elementy pompowane. Baseny rozporowe posiadają dmuchane kołnierze, które usztywniają konstrukcję. Nie wpompowuj zbyt dużej ilości powietrza do basenu. Może to spowodować uszkodzenie przy pompowaniu oraz kurczenie się materiału. Ta zasada dotyczy też basenów w całości dmuchanych.

Z czego zrobiony jest basen całoroczny GRE?

Coraz większą popularnością cieszą się baseny całoroczne marki GRE. Marka pochodzi z Hiszpanii. Baseny te pod względem wytrzymałości podbijają rynek basenowy na całym świecie. Baseny całoroczne są niezwykle wytrzymałe i bezpieczne dla użytkowników. 

W szerokiej ofercie basenowej firmy GRE znajdują się baseny kompozytowe, ogrodowe i podziemne. Są to baseny o nieporównywalnej jakości w stosunku do takich znanych marek jak m.in. Intex czy Bestway.

GRE oferuje baseny o niesamowicie dobrej jakości i wytrzymałości , które możemy mieć w ogrodzie  bez zaawansowanych prac budowlanych. Rama basenów hiszpańskiej firmy GRE jest odporna na promieniowanie UV. A to spowalnia procesy niszczenia PVC.

Ściany okalające konstrukcję wykonano z galwanizowanej, fosforowanej,  zagruntowanej, pomalowanej i walcowanej na zimno stali.

Oferta  basenów GRE to niezwykła różnorodność wzorów, kształtów i kolorów. Mamy do wyboru baseny okrągłe, owalne, w kolorach białym, szarym, brązowym. Powłokę basenu może okalać dekoracyjny panel drewniany lub kamienny, co niesamowicie wzbogaca estetykę całości.